Sprawozdanie z warsztatów „Stwory i kolory”

18 VI 2014 r. w ramach comiesięcznych spotkań Krakowskiego Koła Biblioterapeutów odbył się wykład: Flaming – zainspirowani kulturą… oraz warsztaty: Stwory i kolory. Pokaz skręcania modelin włoskich. Zajęcia poprowadzili: Małgorzata Kucek i Daniel Korczykowski (absolwent IINiB), zaś moderatorem spotkania była Wanda Matras – kierująca Krakowskim Kołem. Goście przedstawili bogactwo różnorodnych działań podejmowanych przez Klub Kulturoterapii Flaming, wpisujących się w nurt terapeutycznej funkcji kultury opisanej w książkach prof. Wity Szulc (Kulturoterapia. Poznań 1998; Arteterapia. Warszawa 2011). Następnie, po krótkim wprowadzeniu W. Matras do zagadnień Terapii śmiechem (Kielce, 2012) odbyła się część zasadnicza warsztatów. Spotkanie zgromadziło rekordową liczbę uczestników, którzy mogli najpierw obejrzeć mistrzowski popis skręcana modelin włoskich w wykonaniu Daniela Korczykowskiego a następnie samodzielnie wykonywali różne modele balonikowych postaci. W imieniu Zarządu Krakowskiego Koła Biblioterapetów oraz Klubu Kultoroterapii Flaming dziękujemy nauczycielom i bibliotekarzom małopolskich szkół, pracownikom bibliotek publicznych, pedagogicznych i naukowych oraz  doktorantom i studentom Uniwersytetu Pedagogicznego i Uniwersytetu Jagiellońskiego za tak liczne przybycie.

Sprawozdanie