III Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Biblioteka w przestrzeni edukacyjnej”

Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UP zapraszają na III Międzynarodową Konferencję Naukową „Biblioteka w przestrzeni edukacyjnej. Projektowanie informacji”, która odbędzie się w dniach 21-22 maja 2013 roku w Krakowie.  Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UP zapraszają na III Międzynarodową Konferencję Naukową „Biblioteka w przestrzeni edukacyjnej. Projektowanie informacji”, która odbędzie się w dniach 21-22 maja 2015 roku w Krakowie.Problematyka konferencji obejmować będzie szeroki zakres tematów związanych z projektowaniem i architekturą informacji w działalności bibliotek i bibliotekarzy, ośrodków informacji, wizualizacją danych, projektowaniem nowych narzędzi komunikacji na tle wymagań użytkowników. Zapraszamy do zgłaszania referatów w następujących obszarach:

• architektura informacji
  • badania użyteczności i funkcjonalności
  • ułatwienie użytkownikom dostępu do informacji
  • biblioteka w dostępie mobilnym
  • trendy w projektowaniu informacji
  • identyfikacja wizualna w bibliotece
  • badanie oczekiwań użytkowników
  • wizualizacja danych, infografika
  • przykłady dobrych praktyk komunikacji z użytkownikiem.

Strona konferencji