Architektura informacji z perspektywy UX – III konferencja naukowa AIDA

W dniach 9-10 czerwca 2022 r. odbędzie się III konferencja naukowa z cyklu Architektura informacji jako dyscyplina akademicka (AIDA) pod wiodącym tytułem „Architektura informacji z perspektywy UX”. Konferencja odbędzie się w trybie stacjonarnym – w Krakowie spotyka się i dyskutuje najlepiej. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie https://aida.up.krakow.pl.

Konferencja adresowana jest do przedstawicieli instytutów i ośrodków prowadzących kierunki, specjalności oraz przedmioty z zakresu architektury informacji (AI), użyteczności, grafiki informacyjnej oraz projektowania informacji uwzględniającego User Experience (UX). Do udziału w spotkaniu serdecznie zachęcamy także praktyków: przedstawicieli firm projektujących serwisy i systemy informacyjne z branży UX/HCI, pracowników agencji interaktywnych, a także studentów, m.in. członków kół naukowych.

Tematyka tegorocznej konferencji AIDA skupia się wokół architektury informacji postrzeganej przez pryzmat wrażeń i doświadczeń użytkowników (User Experience). Szczególną uwagę poświęcimy następującym zagadnieniom:

• Pole badawcze, teoria i metodologia nauki o architekturze informacji
  • Kształt informacji a UX
  • UX Librarianship
  • UX w kształceniu architektów informacji
  • Kluczowe kompetencje architekta informacji
  • Badania z obszaru AI i UX
  • Bezpieczeństwo informacji a architektura informacji
  • Zachowania użytkowników informacji
  • Badania użytkowników produktów cyfrowych
  • Użyteczność i funkcjonalność produktów informacyjnych
  • Design a architektura informacji
  • Nowoczesne metody w dydaktyce AI
  • Działalność naukowa i praktyczna studentów kierunku architektura informacji

Współorganizatorem tegorocznej edycji AIDA 3 jest Wyższa Szkoła Europejska im. J. Tischnera w Krakowie.

Gwarantujemy dwa dni pełne inspiracji i wielokierunkowego spojrzenia na AI i UX, owocny i bardzo wartościowy networking oraz wizjonerskie wystąpienia keynote spekerów. A to wszystko w Krakowie, w niezwykłej aurze słonecznego czerwca oraz prawdziwego spotkania na żywo.

Zapraszamy!